פיגמנטציה

אדם נתקל לאורך חייו בגורמים כאלה ואחרים אשר עשויים לפגום במראה עורו. פגיעה במראה העור יכולה לבוא לידי ביטוי בצורת קמטים, עור רפוי ועייף וכמובן בצורת כל אותם כתמים מעיקים הפוגעים במראה האסתטי של העור, הנקראים גם כתמי פיגמנטציה.

איך בכלל נוצרים כתמי פיגמנטציה?

ישנן מגוון סיבות להיווצרות כל אותם כתמים בעור – החל מסיבות גנטיות ועד לאורח חיים לא בריא ואי שמירה על בריאות העור, כמו למשל חשיפה מרובה לקרני השמש, שהיא הסיבה העיקרית להופעת כתמים אלו.

רבים חושבים כי השמש פוגעת בנו רק כשאנחנו נחשפים אליה, כמו לדוגמה בחוף הים. אלא שטעות בידם. גם במהלך השגרה היומיומית קרני השמש פוגעות בנו, כמו למשל בנהיגה ברכב ותאמינו או לא – אפילו בזמן ישיבה במשרד. לכן, כדי לשמור על עורנו ולהגן עליו, וכדי למנוע את הופעתם של כתמי הפיגמנטציה, יש למרוח על עורנו קרמים עם מקדם הגנה גבוה.

בנוסף, עוברים הכתמים, כפי שכבר צוין, בתורשה, ברוב המקרים אצל אנשים בהירים ולא אצל אנשים שחומי עור, כשגם שינויים הורמונליים עשויים לגרום להופעת הכתמים.

פיגמנטציה

סוגי הכתמים

  • מלזמה: כתמים אלו מופיעים בדרך כלל על עצמות הלחיים, המצח ומעל השפה. הם נגרמים, בדרך כלל, משינויים הורמונליים וגורמים גנטיים שונים.
  • כתמים הנוצרים בשל הליך דלקתי: כתמים אלו מופיעים בדרך כלל אצל שחומי עור, בעקבות בעיה דלקתית בעור.
  • כתמים הנוצרים מחשיפה מרובה לקרני השמש: נקראים גם כתמי שמש, ומופיעים על הפנים, הידיים, על הגב ובעיקר על אזורים אשר חשופים לאור השמש זמן רב.

הטיפול

מה שנראה היה בעבר כבלתי אפשרי הפך להיות בעשורים האחרונים אפשרי, וכיום ניתן להסיר כתמי פיגמנטציה נקודתיים באזורים שונים בגוף. בעזרת טיפול נקודתי במכשור המבוסס על טכנולוגיה מתקדמת, ד”ר רודניצקי מסיר כתמים מאזורים שונים בגוף.

טיפול זה מתחלק למעשה לשני סוגים – האחד, באמצעות מכשיר המבוסס על טכנולוגיה מתקדמת, אשר באמצעותו מסירים נקודתית את הכתמים. השני – על ידי מריחת חומר פילינג, מבינוני ועד בינוני פלוס – על פי שיקול דעתו של הרופא. כאן מדובר על מקרים שבהם מרוכזים מספר כתמים באזור אחד, למטרה של הסרת כל הכתמים ולהענקת מראה אחיד לאזור שבו טופל.

סוג הטיפול ייקבע על פי שיקול דעתו של ד״ר רודניצקי בהתאם לסוג הכתמים, מספרם ומצב העור, זאת על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

צפו: כיצד מתבצע טיפול בפיגמנטציה:

פוסטים אחרונים בנושא:

צרו איתנו קשר!
פוסטים אחרונים
דילוג לתוכן