העלמת אדמומיות בעור הפנים

העלמת אדמומיות בעור הפנים

סובלים מאדמומיות בפנים? לא פעם תאובחן אותה אדמומיות בעור הפנים בטעות כסבוריאה, אך למעשה היא מחלת עור הנקראת רוזציאה – אדמומיות בפנים המסרבת לעזוב, פצעים טורדניים, הסמקות חוזרות ונשנות עד אדמומיות קבועה בעור הפנים, מלווה בהיווצרות מואצת של נימי דם ולעיתים בפצעונים קטנים. במצבים מסוימים התופעה מלווה גם בעיניים מגורות, אדומות ויבשות או בתחושת גוף זר בעין, במקרים קשים תיתכן התעבות של רקמת האף.

התופעה הופכת ליותר מתסכלת כשטיפולים שונים, מתרופתיים ועד קוסמטיים, לא באמת עוזרים. האדמומיות בפנים מופיעה ושכיחה בגילי 30 ומעלה,ומופיעה בקרב אנשים בעלי גוון עור בהיר, אך התעודדו – לא מדובר בגזירת גורל, ובעזרת הטיפול הנכון ניתן להעלים אותה.

מה גורם לתופעה?

הגורם המדויק לתופעה עדיין לא ידוע. את תסמיני המחלה ניתן לייחס למגוון סיבות אפשריות כמו גנטיקה, תפקוד לקוי של מערכת החיסון, גורמים חיצוניים שעשויים לעורר תגובות חריפות של העור.

צריכת אלכוהול עלולה לגרום ולהחמרת האדמומיות בעור הפנים, בנוסף, חשיפה לשמש, מקלחות חמות, פעילות גופנית מאומצת, שתיית משקאות חמים וצריכת מאכלים חריפים עלולות להשפיע על חומרת המחלה, כמו גם גורמים נפשיים כדוגמת סטרס.

כיצד ניתן לטפל בה?

מלבד טיפול תרופתי, שעשוי לסייע במידה מסוימת, אך ברגע שיופסק, תחזור שוב האדמומיות והפריחה, יש אפשרויות נוספות, לא כולם אפקטיביות, יש כאלו שיותר וישנן כאלו שפחות, אך טיפול שהוכח כי הוא יעיל במיוחד הוא הטיפול באמצעות מכשיר ה-ELLIPSE. הפולסים קצובים, קצרים ובטוחים לשימוש מכוונים אל העור. המערכת מסננת את האור כדי להבטיח כי אורכי הגל בהם נעשה שימוש נספגים בהמוגלובין הנמצא בתוך כלי הדם בהם קיימת הבעייה. האור מומר לחום, אשר הורס את החלבון שנמצא בדפנות כלי הדם, מה שמביא להיעלמות הדרגתית של כלי הדם לאחר הטיפול.

כמה טיפולים צריך?

מספר הטיפולים תלוי במיקום הטיפול ובמספר כלי הדם בו. מחקרים קליניים אישרו כי בדרך כלל נדרשים בין 4-1 טיפולים, במרווח של כחודש בין טיפול אחד למשנהו.

סובלים מאדמומיות בעור הפנים? מרפאת ד”ר רודניצקי תוכלו לקבל את הטיפול המתקדם ביותר להעלמת האדמומיות בעור הפנים, פנו למרפאתנו לקבלת ייעוץ ופרטים.

צרו איתנו קשר!
פוסטים אחרונים
דילוג לתוכן