דיאטת ילדים

דיאטת ילדים

תופעת המשקל העודף בקרב ילדים בארצות הברית ידועה למדי. כבר שנים שבארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מנסים להילחם בתופעה בשיטות שונות. אלא שארצות הברית כבר מזמן לא לבד. גם אצלנו, בישראל, ישנה עלייה משמעותית במודעות בכל הקשור למשקל עודף בקרב ילדים.

השמנת יתר בגיל צעיר עלולה להוביל להשמנת יתר גם בגיל מבוגר יותר, ולסיבוכים הקשורים לכך, ולכן יש צורך בהתערבות מוקדמת. כאן, אף פעם לא מאוחר מדי ורצוי לטפל בבעיה גם אם היא נמצאת בחיתוליה. במרפאתו של ד״ר עודד רודניצקי מגוון שיטות לטיפול בהשמנת יתר, על ידי צוות בעל ניסיון רב, לו ידע נרחב בתחום.

איך הדיאטה פוגעת בילדנו?

השמנת יתר משפיעה בצורה שונה על ילדים, בדרך כלל בצורות הבאות:

פגיעה בנפש: ילדים בעלי עודף משקל נאלצים להתמודד פעמים רבות עם פגיעה בדימוי עצמי, בעיות חברתיות, תחושת אשמה, פחדים וחרדות, דיכאונות, תחושה של חוסר שליטה, חוסר מוטיבציה, חוסר ביטחון ועוד.
פגיעה בריאותית: המערכת החיסונית בקרב חלק מהילדים שלהם עודף משקל עלולה להיות חלשה; ההתבגרות המינית מגיעה בשלב מוקדם, ישנם לעתים חוסר בוויטמינים ומינרלים, אנרגיה פחותה, קושי בריכוז, פצעי בגרות ובעיות הורמונליות ועוד.
פגיעה עתידית: ילדים עם עודף משקל חשופים יותר לבעיות השמנה בעתיד, ולמחלות רבות הקשורות לכך, כמו סכרת, לחץ דם גבוה, בעיות נשימה, בעיות אורתופדיות ועוד.

תהליך הטיפול

כשילד מגיע בליווי הוריו, תחילה, אנו במרפאתו של ד״ר רודניצקי מנסים תחילה להבין את הסיבות שהובילו להשמנת יתר.

יש לציין כי אין נוסחה קבועה, וישנן מגוון שיטות לטיפול בבעיה. בדרך כלל, לאחר שלב ההיכרות, יקבל הילד תכנית טיפולית אישית, הדרכה וליווי צמודים. ד”ר רודניצקי מבצע טיפול בנקודות האקופונקטורה באוזן, המשפיעות על האיברים הפנימיים בגוף.

בקרב ילדים, הטיפול מתבצע באוזן בלבד, על ידי הצמדת מדבקה מיוחדת שמשפיעה על תהליך ההרזיה. מדובר על מדבקה בגודל של חצי פלסטר, שאליו מחוברת כדורית קטנה.

דיאטת ילדים

על ידי הדבקה, מייצר ד”ר עודד רודניצקי לחץ על עצב בתוך הגוף דרך האוזן. מדובר בשיטת טיפול המיועדת אך ורק לילדים מכיוון שהיא אינה כואבת. הלחץ מוביל לירידה בתחושות הרעב, ולאחר מכן ממשיכים במעקב אחרי הילד.

הטיפול משפיע על מרכז הרעב ומביא להרגשת שובע. אלו מובילים לדיכוי התיאבון ומשפיעים על חילוף החומרים, ועוזרים להוריד את הדחף למתוקים. בנוסף, הם מספקים הרגשת תחושת רוגע, שהיא חשובה עד מאוד לתהליך ההרזיה.

במקרים מסוימים, אם מדובר על השמנה קיצונית המלווה בבעיה רפואית, מתווספות לכך שיטות טיפול נוספות.

תזונה נכונה, חיזוק מנטלי ושילוב של המשפחה

במרפאתו של ד״ר רודניצקי מגוון שיטות לטיפול, על פי עקרונות אלו:

תזונה כאורח חיים: אנחנו מציעים דרך חיים מאוזנת, וכזאת שניתנת ליישום לאורך זמן
העצמה של הילד: העצמת הילד דרך התכונות החזקות שלו וחיזוק הביטחון העצמי
עירוב המשפחה בתהליך: אנו רוצים לעזור לילדכם לרדת במשקל בצורה מאוזנת, בריאה ונעימה, וכזאת שתחזיק לאורך זמן, ולכן עירוב בני המשפחה הינו קריטי להמשך הטיפול

תזונה מאוזנת

התפריט שאנו מציעים לילדים המגיעים לטיפול במרפאתנו מבוסס על אוכל מלא, מזין ובריא שיתרום לאיזון של כל מערכות הגוף ויאפשר התמדה לאורך זמן כאורח חיים ולא כדיאטה. אצלנו לא סופרים קלוריות, אלא שמים דגש על איכות המזון כדי להוביל לירידה בריאה ויציבה במשקל. שיטה זו אף מונעת התקפי אכילה בלתי מבוקרים ועוזרת בטיפול בהתמכרות למתוקים.

יש לזכור שבכל זאת מדובר בילדים, ולכן חשוב עד מאוד שהתפריט יהיה גמיש ויתייחס לא רק לאכילה בתוך הבית, אלא גם מחוצה לו. בנוסף, ד”ר רודניצקי שם דגש על הקניית הכלים לשמירה על המשקל והקניית הרגלי תזונה נכונים, שיעזרו למטופל לשמור על המשקל לאורך כל חייו.

כדי לעזור לילדכם לעשות זאת בצורה נכונה, על שאר בני המשפחה להירתם למשימה גם כן, ולהקפיד על תזונה נכונה, על ידי צריכה מוגברת של פירות וירקות ופחות מזון תעשייתי, עתיר בשומן רווי, סוכר וקלוריות.

דיאטה לילדים

לא רק דיאטה

בקרב ילדים, חשוב לפעול בצורה נכונה כבר מההתחלה, שכן סף השבירה של ילדים עלול להיות נמוך, וכישלון במהלך הטיפול עשוי לפגוע במצב רוחם ובמוטיבציה שלהם להמשיך בטיפול. לכן, חשוב מאוד להקפיד להיצמד לשלבי הטיפול.

כמובן שפעילות גופנית נחשבת גם היא לחלק בלתי נפרד מהטיפול. חשוב להתמיד ולהתאמן לפחות 30 דקות ביום, תחילה שלוש פעמים בשבוע ובהמשך גם יותר. רצוי לעשות זאת בשילוב ההורים (פעילות משותפת של ההורה והילד). בנוסף, כדאי שהפעילות הספורטיבית תותאם לילד, כדי שיוכל גם ליהנות ממנה. כך ניתן להתמיד בהליך לאורך זמן.

צרו איתנו קשר!
פוסטים אחרונים
דילוג לתוכן